top of page

Mezoterapia igłowa

Truly Exceptional Results

Mezoterapia igłowa należy do spektrum zabiegów stymulujących procesy bioodnowy skóry poprzez jej kontrolowane uszkodzenie. Jest to niechirurgiczna metoda poprawiania stanu i wyglądu skóry, która w zależności od wyboru preparatu ma działanie zmniejszające i spowalniające objawy starzenia, antycellulitowe, przeciwdziałające wypadaniu włosów . Działanie opiera się na zwiększeniu metabolizmu komórek skóry, stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu, elastyny oraz macierzy pozakomórkowej, poprawie mikrokrążenia skóry właściwej i tkanki podskórnej.
Zabieg polega na podaniu do bezpośrednio do skóry przy pomocy strzykawki i cienkiej igły odpowiednio dobranej do potrzeb skóry pacjenta substancji aktywnej, bądź ich mieszanki, tzw. mezokoktajlu. W skład najczęściej używanych substancji kwas hialuronowy, wchodzą witaminy, kwasy nukleinowe, minerały, aminokwasy, koenzymy oraz substancje lipotyczne w przypadku  terapii cellulitu.
Wskazaniem do zabiegu jest potrzeba biorewitalizacji i bioregeneracji skóry - odżywienia, pogrubienia przez stymulację procesów bioodnowy, przywrócenia nawilżenia, redukcji powierzchownych zmarszczek, cellulit, blizny, rozstępy, uszkodzenia skóry - rany, owrzodzenia, oparzenia, odleżyny, także po zabiegach laserowych, dermabrazji, peelingach chemicznych oraz choroby owłosionej skóry głowy.
W zależności od potrzeb i pożądanych efektów protokół anti-aging zaleca wykonanie około 3-4 zabiegów w serii podstawowej, powtórzonych co 1-4 tygodnie, a następnie zabiegów podtrzymujących efekt w odstępach od 1 do 3 miesięcy.

Learn More
Vaccination
bottom of page